autosezam.pl

autosezam.pl – motoryzacja, mechanika

pochłaniaczy wilgoci w aucie
Motoryzacja

Dlaczego powinniśmy korzystać z pochłaniaczy wilgoci w aucie?

Wilgoci w samochodzie nie można uniknąć. Pojawia się o każdej porze roku i może skutecznie zepsuć humor kierowcy, prowadząc do mniej lub bardziej poważnych konsekwencji. Na szczęście można temu zaradzić. Pochłaniacz wilgoci w postaci drobnych granulek silikażelu skutecznie rozwiązuje problem. Jest przy tym całkowicie bezpieczny w użytkowaniu i nie nadwyręża domowego budżetu.

Parujące szyby? Silikażel pozwoli pozbyć się problemu!

Największą zaletą silikażelu jest to, że pozwala poradzić sobie z zaparowanymi szybami. Oddech kierowcy i pasażerów, wilgotne ubranie, woda i śnieg wnoszone na butach to tylko nieliczne z wielu powodów osadzania się pary wodnej na szybach. A ta z kolei może być wyjątkowo denerwująca zwłaszcza rano, kiedy wszyscy spieszą się do pracy i każda minuta jest na wagę złota. Umieszczając saszetki z żelem krzemionkowym w kabinie, można więc skutecznie wyeliminować problem. Silikażel posiada doskonałe właściwości higroskopijne, dzięki którym w kategorii pochłaniania wilgoci nie ma sobie równych. Warto przy tym dodać, że brak pary wodnej na szybach jest ściśle związany z bezpieczeństwem kierowcy oraz pasażerów. Słaba widoczność jest jednym z głównych czynników stwarzających zagrożenie na drodze. 

Pochłaniacz wilgoci – niezrównany w walce z pleśnią i nieprzyjemnym zapachem

Silikażel to także sposób na wyeliminowanie nieprzyjemnego zapachu z kabiny pojazdu. Co jest jego przyczyną? Zalegająca w rozmaitych zakamarkach auta wilgoć, mokre dywaniki samochodowe czy fotele stwarzają doskonałe środowisko dla rozwoju pleśni. A ta z kolei sprawia, że wewnątrz pojazdu pojawia się zapach stęchlizny. Dbając o prawidłowy poziom wilgotności w samochodzie, można skutecznie się jej pozbyć. Ponieważ silikażel osusza powietrze, powoduje, że pleśń nie ma szansy się rozwijać. Jest to tym bardziej zasadne, że zarodniki pleśni mogą fatalnie wpływać na zdrowie. Są nie tylko przyczyną alergii i uczuleń, ale obniżają odporność i mogą prowadzić do chorób górnych dróg oddechowych. Żel krzemionkowy należy koniecznie stosować po praniu tapicerki. Drobne kryształki pomogą pozbyć się resztek zalegającej w niej wilgoci i zadbają o odpowiednie środowisko w kabinie. Silikażel pozwala ponadto chronić poszczególne podzespoły samochodu. Wilgoć w aucie szczególnie niekorzystnie wpływa na elektronikę. W efekcie prowadzi do jej uszkodzeń i kosztownych napraw. Saszetki z żelem krzemionkowym osuszają powietrze, dzięki czemu neutralizują wilgoć i wydłużają żywotność pojazdu.